kıbrıs otelleri

Ana Sayfa
 
 
 
otelleriKıbrıs Otelleri Promosyonları: Yeni sitemiz KibrisOtel.com'da otelleri inceleyebilir, yorumları okuyabilir ve eleştiri yazabilirsiniz.
Ana Sayfa Kıbrıs Otel: Kıbrısta Tatil AnasayfaOtel Konaklama Terimleri

Otel Konaklama Terimleri

Tam Pansiyon Plus Ne Demek?

Otel konseptleri içerisinde insanların en çok merak ettikleri konseptlerden birisidir. Bu konsept herşey dahil konseptinin bir alt konsepti olup genel olarak kayak otelleri veya bazı kaplıca otelleri kullanır. Bu konsept tam olarak "Tam Pansiyon" konseptine benzer ve bazı oteller bir kaç artı çalışma ile biz "Tam Pansiyon Plus" konseptiyiz demiştir. Bu otellerde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemekleri ücretsiz olup gün içerisindeki alkolsüz içeceklerde ücretsizdir.

Bu konsepti diğer konseptlerden ayıran en önemli özellik ise alkollü içeceklerin ücretli olmasıdır. Aynı zamanda belirli saatler dışındaki her türlü yeme içmelerde ücret dahilindedir.

Kıbrıs'ta Tam Pansiyon Pus hizmet veren Kaya Artemis Otel - Magosa ve Acapulco Otel - Girne rezervasyon yapabilirsiniz.

Herşey Dahil Otel Nedir? - Herşey Dahil Ne Demek?

Turizmde kalıplaşmış kelimelerden birisidir. Tam olarak otel konseptlerinden birisidir ve otel içerisinde yeme içme düzeninde herşeyin dahil olduğu anlamına gelir. Herşey dahil otellerde genel olarak yerli alkollü içecekler ve alkolsüz tüm içecekleri kapsar. Aynı şekilde yemeklerde de durum otelin o gün yaptığı yemekler içerisinde sınırsız olarak tüketebilmenizi kapsamaktadır. Herşey dahil konsepti içerisinde "Aktivite" olayını dahil etmemek gerekir. Bu konuyu da aşağıdaki kısımda inceledik. Herşey dahil konseptlerinde bazı içeceklere ve oda servislerine de ücret alınabilir. Mesela Türk Kahvesi hemen hemen tüm otellerde ücretlidir.

Herşey dahil sistemi otellerini KibrisOtel.com üzerinden araştırırken dikkat etmeniz gereken hususları sırasıyla inceleyeceğiz. Bu incelemeleri Salamis Bay Conti üzerinden resimlerle birlikte gösterelim.  Salamis Otel'de sistem "Herşey Dahil" konsepti üzerine kuruludur. Otelin tanıtım ve rezervasyon sayfasına yukarıdaki bağlantı aracılığı ile gidiniz. İlgili otelin sayfasında "Tesis Özellikleri" diye bir kısım olması gerekmektedir. Bu kısma tıklayınız ilgili kısımda otelin ücretli ve ücretsiz aktiviteleri listeleniyor, bu kısımdan herşey dahil sistemini uygulayan otelde nelerin ücretli nelerin ücretsiz olduğunu görebiliyorsunuz.

Tanıtımda göründüğü gibi ücretsiz aktiviteler o kısımda yer almıştır. Herşey dahil sistemlerinde aktivitelerin geneli ücretlidir. Yani otel konseptlerindeki tanımları aktiviteleri barındırmaz. Herşey dahil konsepti genel olarak yeme-içme düzeni ile alakalıdır.

Ücretli aktivitelerde yukarıda yer aldığı gibidir. Herşey dahil konseptinde tüm aktivitelere dikkat etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda yine otellerin özelliklerinde yazan yeme içme düzenlerinin saatlerine dikkat ediniz. İlgili otellerin saatleri size uymuyorsa bu durum size sıkıntı yapabilir. Unutmayın ki neredeyse tüm otellerde "Oda Servisleri" ücretlidir. Odanıza yemek veya içecek isteme durumunda bunun ücretleri sizin hesabınıza yazılacaktır

Kıbrıs'ta Herşey Dahil hizmet veren Salamis Bay Otel - Magosa, Nuhun Gemisi Otel ve Merit Crystal Cove Otel'e rezervasyon yapabilirsiniz.

Ultra Herşey Dahil Tatil Nedir? - Herşey Dahil Ne Demek?

Bu otel konseptinde hemen hemen herşey ücretsizidir. Elbette aktivite durumları konsept içerisinde yer almaz ve bu durumları "Tesis Özellikleri" kısmından araştırmanız gereklidir. Herşey dahil konsepti ile Ultra herşey dahil konsepti arasında yeme ve içme düzeninde 24 saat sizden hiç ücret talep etmemeleri anlamına gelir. Aynı şekilde odanızda ki mini buzdolabındaki içeceklerde ücretsizdir. Bu konsept içerisinde aynı zamanda ithal içeceklerden de sizden ödeme talep edilmez

Otel araştırmalarınızda konsept durumlarına göre araştırma yaparken otel detayları arasında ücretli aktivitelere ve ücretsiz aktivitelere dikkatlice bakmalısınız. Nitekim en çok kullandığınız ve sizin için önemli olan bir aktivite bir otelde ücretsizken diğer bir otelde ücretli olabilir.Ultra herşey dahiloteller genel olarak "Deluxe Oteller olarakta geçmektedir. 24 Saat yiyecek ve içeceklerden sizden ücret talep etmezler.

Aynı zamanda Ultra Herşey Dahil bir otel ciddi anlamda aktivite çeşitliliği içerisindedir ve siz otel içerisinde tatil sırasında hiç bir şekilde dışarı çıkma gereksinimi içerisine girmezsiniz. Bu otellerde genel olarak zaten otel dışı aktiviteler otel kontrolü dahilinde gerçekleştirebilirsiniz. Aileler tatil seçeneklerinde çocuklarının gönlünce eğlenmesini havuz başında birşeyler içmesini veya sık sık dondurma gibi yiyecek içecekleri tüketmeleri konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorlarsa ultra herşey dahil otel iyi bir tercih olabilir.

Kıbrıs'ta Ultra Herşey Dahil hizmet veren Mercure Otel'e rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Oda Kahvaltı Ne Demek???

Genel olarak şehir otellerinin uyguladığı bir otel konseptidir. Bu konseptin isminden de anlaşılacağı gibi otel içerisinde yeme-içme düzeni olarak sadece sabahları kahvaltı verilmektedir. Bu konseptleri uygulayan otellerde aktivite çeşitliliği pek olmaz ve olanlar ise ücretlidir. Otel özelliklerine bakarken aktiviteler bölümünden hangi aktivitelerde ücret talep edilip hangilerinden talep edilmediğini iyi analiz etmenizi tavsiye ederiz.

Oda kahvaltı konseptinde herşey ücretlidir. Bu konseptleri uygulayan bir çok otelde sadece "çaylar" ücretsiz olup alkollü ve alkolsüz tüm içecekler ücrete tabi.

Kıbrıs'ta Oda+Kahvaltı hizmet veren otellerimiz;

 • Grand Center Butique Otel - Girne Şehir Merkezi
 • Life Otel - Girne Şehir Merkezi
 • Korineum Residance - Girne
 • Green Holiday Village - Girne
 • Dorana Otel - Girne Şehir Merkezi
 • Golden Tulip Otel - Lefkoşa Şehir Merkezi
 • Merit Lefkoşa Otel - Lefkoşa Şehir Merkezi
 • City Royal Otel - Lefkoşa Şehir Merkezi
 • Jasmine Court Otel - Girne
 • The Colony Otel - Girne Şehir Merkezi

 Yukarıdaki otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Yarım Pansiyon Ne Demek?

Bu konsepteki işletmede misafirlerine oda ve kahvaltı haricinde genel olarak birde akşam yemeği verilir. Sabah kahvaltısı dahil 2 öğün yemek verilen otel konseptine yarım pansiyon denir. Bazı işletmelerde akşam yemeği yerine öğlen yemeği verilmektedir. Bu konuda sitemizde tatil araştırması yaparken ilgili otellerin "Yeme - İçe Konsepti" konusuna bakmalısınız. Bu bölümde otelin yeme-içme düzenini görebilirsiniz.
 

Bu konsept tatil ve şehir otellerinde karışık olarak kullanılmaktadır. Bir çok otel herşey dahil konseptini genel konsepti olarak belirler fakat otele sadece oda - kahvaltı olarak kullanmak isteyenler için yarım pansiyon konseptinide uygulamaktadır. Ege ve Akdeniz'de ise yaz ayları haricinde bazı otellerde konsept yarım pansiyondur. Bu yüzden hata yapmamak için tatil danışmanı ile görüşmeniz sırasında yarım pansiyon konseptindeki ilgili otel hakkında bilgi almaya çalışınız. Nitekim bazı oteller "Yarım Pansiyon" konseptini genel konseptleri olduğunu belirtsede "Oda Kahvaltı" konseptini uygularlar ve sadece kahvaltı verebilirler.

Kıbrıs'ta Yarım Pansiyon hizmet veren otellerimiz;

 • Pia Bella Otel - Girne
 • Dome Otel - Girne Şehir Merkezi
 • Deniz Kızı Royal - Girne
 • Deniz Kızı Otel - Girne
 • Lapethos Resort Otel - Girne Şehir Merkezi
 • Malpas Otel - Girne
 • Rocks Otel - Girne Şehir Merkezi
 • City Royal Otel - Lefkoşa Şehir Merkezi
 • Riverside Otel - Girne
 • The Colony Otel - Girne Şehir Merkezi
 • Cratos Premium Otel - Girne
 • Oscar Resort Otel, Girne
 • Savoy Ottoman Otel, Girne
 • Vuni Palace Otel, Girne

 Yukarıdaki otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Resort Ne Demek?

İngilizce kökenli bir kelime olup tatil köyü anlamı taşımaktadır. Hotel, Beach gibi bir çok turizm kelimeleri gibi Resort'ta oteller tarafından kullanılıyor. Bazı oteller Tatil Köyü olarak otellerini tanımlarken aynı kalıptaki oteller Resort olarak tanımlamıştır. Tatil Köyü ile ilgili tüm özellikler Resort içinde geçerlidir. Bu yüzden Tatil Köyü Nedir tanımına bakmanız o otelin genel özellikleri konusunda fikir sahibi olabilmenizi sağlar.

Resort konusunda daha fazla bilgi almak için "Tatil Köyü Nedir" konusuna bakabilirsiniz.

Tatil Köyü Ne Demek? - Tatil Köyü Nedir?

Aktivite çeşitliliği bakımından tatilcilerin otel dışarısına çıkmasına gerek bırakmayan oteller için geçerli bir tanımdır. Tatil köyü veya Resort tanımlı oteller sizler için otel içerisinde tatil sırasında tüm ihtiyaçlarınıza yönelik çalışmaları yaptıklarını belirtir. Bu otellerin bazılarında ki alışveriş düzeni Türkiye'nin bir çok Alışveriş Merkezlerinden daha gelişmiş yapıdadır. Eğlence dünyası da aynı şekilde tatil köylerinde fazlasıyla gelişmiştir.

Ülkemiz tam bir tatil köyü cennetidir. Çocuklu ailelerin en rahat tatil yapabildiği tatil köyleri bir çoğu içerisinde kreş ve çocuklara özel bir çok aktivitede barındırır. Bu tatil köyleri genel olarak "Herşey Dahil" konseptini belirledikleri için tatilciler için yeme-içme özgürlüğü de sağlarlar.

Kıbrıs'ta Tatil Köyü olarak hizmet veren Riverside Otel, Girne ve Acapulco Otel'e rezervasyon yapabilirsiniz.

Hotel Ne Demek? - Hotel Nedir?

Türkçe karşılığı Otel'dir. Kişilere konaklama ve yeme-içme hizmeti veren tesislere denir. Otel ve Hotel arasında hiç bir fark yoktur. Yakın zamanda otellerin hotel kelimesini kullanmasıyla, kullanım miktarı artmıştır. Kişilerin aklında otelin büyüğüne hotel dendiği gibi olgular olsada bu tamamen asılsız bir durumdur.

Resort, Beach ve ona benzer bir çok İngilizce turizm terimleri gibi Hotel'de ülke içinde kullanılan ve "Otel" anlamına gelen bir İngilizce kelimedir.

 

Kıbrıs Oteller Haritası

Kıbrıs Uçak Bileti
Kıbrıs Erken Rezervasyon
Girne otelleri Kıbrıs Oteller Listesi
KibrisOtel.com - sayfalarında yer alan tüm otel bilgileri bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içerisinde değişiklik arzedebilir. Bilgi yanlışlıklarından dolayı KibrisOtel.com sorumlu tutulamaz. Sitemizdeki otel yorumları gerçek müşteri yorumlarıdır. Otel kategori ve yıldız sayıları K.K.T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.  - Her hakkı saklıdır. © 2010