kıbrıs otelleri

Ana Sayfa
 
 
 
otelleriKıbrıs Otelleri Promosyonları: Yeni sitemiz KibrisOtel.com'da otelleri inceleyebilir, yorumları okuyabilir ve eleştiri yazabilirsiniz.
Ana Sayfa Kıbrıs Otel: Kıbrısta Tatil AnasayfaLefke'de Gezilecek YerlerYeşilırmak Köyü ve Plajı

Yeşilırmak Köyü ve Plajı Yeşilırmak Köyü ve Plajı Popüler

Yeşilırmak Köyü ve Plajı

Yeşilırmak Köyü, Plajı ve Çilekleri

Yeşilırmak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Lefkoşa İlçesi'nde Dillirga bölgesinde yer alan bir köydür. Eski ismi Limnitis (Limnidi) olan Yeşilırmak, eski bir yerleşim yeri olan Vuni sarayına yakındır. Yeşilırmak köyünün yerli halkı tamamıyla Kıbrıs Türklerinden oluşmaktadır.

Nüfus

Köyün gerçek nüfusü diğer ülkelere olan göçler sebebiyle tam olarak net değildir. K.K.T.C verilerine göre, 1960 yılındaki nüfus 323 (315 Türk ve 8 Rum)[kaynak belirtilmeli] 1973 yılı verilerine göre ise, tamamı Türklerden oluşan nüfus yaklaşık olarak 396[kaynak belirtilmeli] olarak belirlenmiştir. Bazı kaynaklara göre Yeşilırmak kökenli 2,000 kişi Birleşik Krallık'ta ve yaklaşık 1,500 kişi ise Avusturalya'da yaşamaktadır.

Halk

Yeşilırmakların geçim kaynağının büyük bir kısmını ziraat oluşturmaktadır. Köyde başta çilek ve kolokas olmak üzere, çeşitli meyve ve sebze yetiştirilmektedir.

Üye Yorumları

There are no user comments for this listing.

Yorum*
    Please enter the security code.
 
 
 
Girne otelleri Kıbrıs Oteller Listesi
KibrisOtel.com - sayfalarında yer alan tüm otel bilgileri bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içerisinde değişiklik arzedebilir. Bilgi yanlışlıklarından dolayı KibrisOtel.com sorumlu tutulamaz. Sitemizdeki otel yorumları gerçek müşteri yorumlarıdır. Otel kategori ve yıldız sayıları K.K.T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.  - Her hakkı saklıdır. © 2010