kıbrıs otelleri

Ana Sayfa
 
 
 
otelleriKıbrıs Otelleri Promosyonları: Yeni sitemiz KibrisOtel.com'da otelleri inceleyebilir, yorumları okuyabilir ve eleştiri yazabilirsiniz.
Ana Sayfa Kıbrıs Otel: Kıbrısta Tatil AnasayfaLefke'de Gezilecek YerlerGemikonağı Köyü

Gemikonağı Köyü Gemikonağı Köyü Popüler

Gemikonağı Köyü

Gemikonağı

Lefke ve Çevre köyleri birbirine bağlayan merkezi bir konumdadır. Gemikonağında Lefke Üniversitesinde okuyan öğrenciler için restaurant ve çeşitli mağazalar da bulunmaktadır.

 

Gemikonağı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Güzelyurt İlçesi'nde yer alan bir köydür. Güzelyurt - Lefke arasında yer alan Yeşilyurt'tan sonra gelir. Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk pilot Cengiz Topel'in kullandığı uçak burada düşmüştür.

CMC (Cyprus Mining Corporation) bakır madeni burada bulunur. Lefke Avrupa Üniversitesi'nin Gemikonağı Kampüsü de burada yer almaktadır.

Üye Yorumları

There are no user comments for this listing.

Yorum*
    Please enter the security code.
 
 
 
Girne otelleri Kıbrıs Oteller Listesi
KibrisOtel.com - sayfalarında yer alan tüm otel bilgileri bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içerisinde değişiklik arzedebilir. Bilgi yanlışlıklarından dolayı KibrisOtel.com sorumlu tutulamaz. Sitemizdeki otel yorumları gerçek müşteri yorumlarıdır. Otel kategori ve yıldız sayıları K.K.T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.  - Her hakkı saklıdır. © 2010